• rychlý internet a chytrá televize Holice a okolí

773 58 38 25

infolinka / servis 7:00 - 22:00

Repase li-ion baterií

Naše služby zahrnují kompletní repas baterií, diagnostiku a měření stávajících článků s možností zvýšení kapacity článků. Námi zrepasovaná baterie má zpravidla stejnou, nebo delší životnost než původní.

Kapacita baterií

Opakovaným vybíjením a nabíjením jakékoliv baterie klesá její schopnost udržovat energii v podobě elektrického napětí. Ve zkratce, baterie mají životnost.

Kapacita celé baterie se odvíjí od kapacity jednotlivých článků, kterými je tvořena. Větší kapacita článků při stejném napětí, znamená větší kapacitu baterie.

Umíme zvýšit kapacitu, či ponechat původní. Použití článků s větší kapacitou je ale, samozřejmě, dražší.

Dá se zvýšit kapacita mojí baterie?

Opticka svářečka
Opticka svářečka

Bezpečnost a životnost

Baterie mají životnost úzce související se stylem využívání. Správným zacházením můžete životnost baterie i zdvojnásobit. Reálná životnost baterie ale samozřejmě závisí hlavně na kvalitě článků a tzv. "BMS", které se stará o drobné sebevybíjení, a dobíjení baterie.

Li-ion články, mimo ostatní, jsou poměrně bezpečné a odolné, avšak při nesprávné manipulaci, poškožení či zkratu může článek doslova explodovat. Je proto nutné baterie kompletovat profesionálně a dbát na maximální bezpečnost.

Máme dlouholetou praxi, a za sebou také několik vyhořelých článků. Víme, co děláme.

Co můžu dělat pro zvýšení životnosti mojí baterie?

Kvalitní přístroje & články

Disponujeme měřícími přístroji díky kterým změříme např. i vnitřní odpor článku, to nám umožní správně určit příčinu disfunkce baterie. "Mrtvá" baterie nutně neznamená kompletní repas, většinou se ale vyplatí.

Měříme & kontrolujeme nové články nabíječkou "LiitoKala-Li500" / "LiitoKala-Lii-PD4" ihned po vybalení. Zjišťujeme tím reálnou kapacitu a napětí. Články také necháme několik dní ležet, a kontrolujeme náhodný úbytek napětí, který by později Vaši baterku opětovně znehodnotil.

Používáme především kvalitní články LG-HG2 ; Samsung 30Q ; Samsung 35E

nabijecka
Opticka svářečka

Cena & Ekologie

Repase nebo-li výměna opotřebovaných článku, je u baterií levnější, avšak stále 100% funkční způsob jak "zachránit" starou baterii do kola, koloběžky, vrtačky, či autíčka na ovladání.

Výroba nové baterie je větší ekologická zátěž než pouhá výměna článků, už jen kvůli výrobě obalu, ve kterém jsou články schované.

Nabízíme příznivé ceny pro různé služby které nabízíme.

Přesná cena je individuální. S prací ale při repasi běžné 36V baterie do elektrokola vychází každých 1000mAh na cca 650,- Kč.

Pokud máte zájem o nějakou z výše uvedených služeb neváhejte nás kontaktovat